TAKIM ÇELİKLERİ VE ÖZEL ALAŞIMLAR BÖLÜMÜ
 

Quantum Takım Sanayi (QTS) kalıp, otomotiv, beyaz eşya ve makine imalat sektörleri başta olmak üzere Türk sanayisinin takım çelikleri ve özel alaşımlar gibi malzeme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak 1998 yılında faaliyete başlamıştır.

Şeffaf bir alım ve pazarlama stratejisi takip eden firma, ürün yelpazesi içinde yer alan takım çelikleri ve özel alaşımlı malzemeleri konusunda lider olan Batı Avrupalı Üreticilerden temin etmektedir.

ISO kalite sistemi ile belgelendirilmiş olan bu fabrikalar QTS sayesinde Türk sanayisine kaliteli ürünün yanı sıra teknik destek de vermektedirler.

Üretici sertifikalı ürün satışı gerçekleştiren QTS 2575 m2 kapalı alanda yaklaşık 500 tonluk malzeme stoğu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Sahip olduğumuz kesme makinaları ve geniş yelpazede olan yuvarlak, lama, plaka ve blok ebatlarındaki ürünleri ile müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet verme politikasını benimsemiştir.

Bu konudaki hizmet kalitemiz 2007 senesinde ISO kalite sistemine geçiş yapılarak belgelendirilmiştir.

 
ISIL İŞLEM BÖLÜMÜ
 

Bünyemizde bulunan fırınlarımız da gelişmiş teknoloji ürünü olup kabiliyetleri oldukça geniş aralıklardadır. Fırınlarımız gelişen Türkiye kalıp sektörünün ihtiyacı olan kaliteli ısıl işlem teknolojisini müşterilerimize en iyi biçimde sunmamıza olanak sağlar. Bu konuda uzman mühendis kadromuz, ısıl işlemle ilgili her konuda teknik destek sağlayarak kalıplarınızı daha tasarım aşamasındayken bile malzeme seçiminden ısıl işlemdeki deformasyona kadar bilgilendirebilir.

Quantum Isıl İşlem kullandığı ileri teknoloji ürünü fırınlar ve ekipmanlar sayesinde müşterilerine istikrarlı bir ısıl işlem hizmeti sunar. Quantum Takım Sanayi Ürünleri Çelik Ticaret A.Ş. Isıl işleme başladığı ilk günden itibaren işleme aldığı her malzemenin resimli kaydını tutmaktadır. Buda ısıl işlemini gerçekleştirdiğimiz malzemelerin kullanım ömürlerinin takibini daha bilimsel, daha kesin sonuçlara dayanarak yapmamızı sağlar. Müşterilerimiz şeffaf kayıt sistemimiz sayesinde ısıl işlem için gönderdikleri malzemelerin hangi işlemlere tabi tutulduğunu ve sonrasında hangi özelliklerde teslim edildiğini öğrenebilirler.

Isıl İşlem tamamen karşılıklı güvene dayalı; talepte bulunanın, hizmeti sağlayana iş emanetidir. Bu noktada Quantum Isıl işlem olarak aldığımız görevi en hassas ve dikkatli biçimde, ciddiyetle yerine getiririz.